::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 دوشنبه  21/8/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

سفارش امام زمان درباره نماز صبح و مغرب

مرحوم كلینى و شیخ طوسى و طبرسى از ((زهرى)) نقل كرده اند كه گفت: مدّتهاى مدید در طلب حضرت مهدى علیه السّلام بودم و در این راه اموال فراوانى (درراه خدا) خرج كردم اما به هدف نرسیدم تا اینكه به خدمت محمّد بن عثمان " 1 " رسیدم و مدتى در خدمت او بودم تا روزى از او به التماس خواستم كه مرا به خدمت امام زمان علیه السّلام ببرد. محمّد بن عثمان پاسخ منفى داد، ولى در مقابل تضرع بسیار من،سرانجام لطف كرد و فرمود: ((فردا اول وقت بیا.))
فرداى آن روز، اول وقت به خدمت محمّد بن عثمان رفتم، دیدم جوانى خوش سیما و خوشبو همراه اوست و به من اشاره كرد كه این است آن كس كه در طلبش هستى. به خدمت امام زمان علیه السّلام رفتم و آنچه سؤ ال داشتم، مطرح كردم. ایشان جواب مرا فرمود تا به خانه اى رسیدیم و داخل خانه شد ودیگر حضرتش را ندیدم. در این ملاقات، ایشان دوبار به من فرمود:
))
از رحمت خدابدور است كسى كه نماز صبح را چندان به تاخیر بیندازد تا ستاره ها دیده نشوند ونماز مغرب را بقدرى به تاخیر بیندازد تا ستاره ها نمایان شوند.))"2"

پی نوشت :
1.دومین نایب خاص امام زمان عجل الله تعالى فرجه در غیبت صغرى. او به سال 305 هجرى قمرى از دنیا رفت
2. داستانهاى صاحبدلان، ج 1، ص 131
 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir