::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 يکشنبه  6/3/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

قرائتی: فتیله نماز را برای مقابله با آثار فساد در جامعه بالاتر بكشیم

رئیس ستاد اقامه نماز كشور گفت: هرچه فضای مجازی گسترش می یابد و فساد و فحشاء جامعه را بیشتر درگیر می كند، باید فتیله نماز را بالاتر كشید.



به گزارش روابط عمومی و امور استان های ستاد اقامه نماز در گزارشی ایرنا عنوان نمود :  حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی روز چهارشنبه در پیام تلفنی كه به مناسب تجلیل از برگزاركنندگان بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز در استان البرز كه در استانداری البرز برگزار شد، افزود: نماز متعلق به همه است ولی باز هم از تك تك برگزاركنندگان این اجلاس از استاندار البرز، امام جمعه كرج، دستگاه های اجرایی و برگزاركنندگان امنیت و تبلیغات و تمام افراد پیدا و ناپیدا قدردانی می كنم.
وی اظهار داشت: برگزاری اجلاس های نماز یك موج و مثل یك رگبار است و همچون یك چوب كبریت است كه در صورت روشن شدن كمی نور و حرارت دارد و زود خاموش می شود، ولی اگر كسی هنرمند باشد به محض روشن شدن این چوب كبریت آن را وصل به گاز می كند، برای پخت غذا و انسان از آن غذا استفاده می كند و سپس برای قدردانی از این غذا برای تشكر از خدا به خدا وصل می شود.
وی گفت: پس می توان دید كه یك چوب كبریت به راحتی تا خدا می رسد كه برگزاری چنین اجلاس هایی نیز نمونه این امر است كه می توان به خدا رسید.
قرائتی در این پیام تلفنی افزود: پس بهتر است این كار را در البرز را تكمیل كنید و نماز را از خود بدانید و صرف مسئولیت خود كاری انجام ندهید.
وی اضافه كرد: مسئولین این كار را حتی می توانند با فعالیت های تشویقی برای كاركنان خود انجام دهند و حتی مسابقات كتابخوانی نماز و مسابقه نماز برگزار كنند و یا مسئولین آموزش و پرورش دانش آموزان را با روش های مختلف برای سوق دادن به سوی نماز تشویق كنند تا بر اساس گزارشات رسیده نمازخانه ها خالی نماند.
قرائتی گفت: اگر مدیری خواستار تشویق كاركنان خود برای نماز است باید ابتدا خود اقدام به این امر كند، همانطور كه خدا اگر می گوید برای پیامبرش صلوات بفرستید ابتدا خود و فرشتگانش بر پیامبر (ص) صلوات می فرستند.
وی همچنین از مردم و مسئولین خواست تا نماز را به خصوص در مساجد جدی بگیرند و درهای مساجد را برای نماز صبح باز كنند و اذان را به صورت زنده بخوانند.
رئیس ستاد اقامه نماز كشور ادامه داد: اذان گروهی را ترویج كنید و برای نماز در مساجد اذان را از رادیو پخش نكنید، زیرا اذان رادیویی و كامپیوتری ثواب ندارد و اذان حلقومی ثواب دارد.
وی تاكید كرد: باید كاری كنید تا اذان بین نسل نو منقرض نشود و هر اداره ای اگر مسجدی نزدیكش است، مسئولیتش را برعهده گیرد.
قرائتی با تاكید بر اینكه نماز را در ساعات اداری و بیش از 20 دقیقه طولانی نكنید، گفت: اجلاس كرج مصادف شد با بیماری و عمل جراحی سنگین من و در این ایام بیماری همه مسئولین تفقد و عیادت كردند، به خصوص از لطف مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری و ائمه جمعه قدردانی می كنم كه از من عیادت كردند.
قرائتی افزود: بیماری به من فهماند تمام مسایل مسایل سیاسی و اقتصادی نیست و اگر به سمت نماز و دین و قران برویم باز هم مورد توجه مردم هستیم.

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir