::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 يکشنبه  6/3/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

امسال چه مقدار زکات پرداخت شد؟

مدیر کل امور اجرایی زکات کمیته امداد گفت: 179 میلیارد تومان زکات در 9 ماهه سال جاری در کشور گردآوری شده است.    به گزارش صلات به نقل از انتخاب، نجف‌علی انتظاری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 179 میلیارد تومان زکات در 9 ماهه سال جاری در کشور گردآوری شده است که پیش‌بینی شورای زکات برای این مدت 300 میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به اینکه 32 درصد این مبلغ صرف امور عام‌المنفعه شده است، خاطرنشان کرد: با استفاده از حدود 45 هزار روحانی در زمینه ترویج فرهنگ زکات در سراسر کشور، اقدامات مؤثری در دورافتاده‌ترین روستاها انجام شد.

انتطاری همچنین اظهار داشت: زکات گردآوری‌شده در هر منطقه صرف همان محل خواهد شد و یک ریال از این مبالغ در هزینه‌های جاری خرج نشده با وجودی که قانون اجازه هزینه کرد 10 درصد را برای امور اجرایی داده است.

این مقام مسؤول ادامه داد: با بررسی‌های انجام‌شده 28 هزار و 558 روستا که قابلیت پرداخت زکات را دارند شناسایی‌شده که با یک برنامه‌ریزی اصولی از این ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد.

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir