::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 يکشنبه  6/3/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

پیام آیت الله العظمی گرامی قمی به مناسبت موفقیت رسانه ملی در اجلاس سراسری نماز

امیدوارم همگان موفق باشیم که از محتوای کلماتی که در نماز با خداوند ادا می کنیم به خوبی هم آگاه بشویم و به همه توجه کنیم تا به نتایج بسیار خوب نماز نائل بشویم. انشاءالله


به گزارش صلات ، حضرت آیت الله العظمی گرامی قمی به مناسبت موفقیت سازمان صداوسیما در بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز در تجلیل از این افتخار کسب شده توسط رسانه ملی پیامی اختصاصی به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

انسان موجودی مرکب از دو جهت کلی ادراکات و احساسات است ، از بعد ادراکی ، بشر به دنبال کمال مطلق است و هرجمال و یا کمالی را که می بیند ، این به عنوان زمینه ای است برای حرکت بالاتر .

(انسان) اشتباهی به سوی چیزهای ناقص می گردد در حالی که در هرحقیقت به دنبال کمال مطلق است لذا به هر جا که می رسد قانع نمی شود و آن را رها می کند.

از بعد احساسی هم بشر اهل عشق و شوق و محبت است و محبت و شوق و عشق اش را هم برای بالاترین محبوب و معشوق در حقیقت می خواهد و بالاترین معشوق این است که به وجودآورنده همه ی زیبایی هاست. وآن ذات احدیت حضرت حق تعالی است.

نماز وسیله ای است برای برقراری این ارتباط ، هم در بعد ادراکی و هم در بعد احساسی و عشق و شوق .

امیدواریم همگان عبرت گرفته از حقیقت قضایای مربوط به احساسات خویش بهترین استفاده را کنیم. از یک نظر دیگر بشر گرفتار عالم طبیعت است و عالم طبیعت نوعا همراه با کاستی ها و ناراحتی هایی که موجب کثافت های روحی است.

نماز وسیله ای است  برای تطهیر این آلودگی ها . لذا در روایات ما متعدد وارد شده که هر مرحله ای از مراحل وقت نماز در حقیقت « نهر » است که انسان را در این نهر شستشو می دهد و تمیز می کند از این آلودگی ها و پاک و آزاد می شود.

آلودگی ها لازمه ی این عالم طبیعت و عالم ماده است و برای نجات از این آلودگی ها یکی از بهترین برنامه ها ، نماز است . امیدوارم همگان موفق باشیم که از محتوای کلماتی که در نماز با خداوند ادا می کنیم به خوبی هم آگاه بشویم  و به همه توجه کنیم تا به نتایج بسیار خوب نماز نائل بشویم. انشاءالله

 

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir