::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 جمعه  23/9/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

همايش «نهضت حسينی و بيداری اسلامی»

همايش بين‌المللی «نهضت حسينی و بيداری اسلامی» ار سوی هيئت و كانون خادم‌الرضا(ع) از ابتدای ماه محرم تا پايان اين ماه در قم برگزار می‌شود


همايش بين‌المللی «نهضت حسينی و بيداری اسلامی» برگزار می‌شود

 
گروه انديشه و علم: همايش بين‌المللی «نهضت حسينی و بيداری اسلامی» ار سوی هيئت و كانون خادم‌الرضا(ع) از ابتدای ماه محرم تا پايان اين ماه در قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه قم، «آيت پيمان»، رئيس شورای سياستگذاری هيئت و كانون خادم‌الرضا(ع) 29 آبان ماه در نشستی خبری با بيان خبر برگزاری همايش بين‌المللی «نهضت حسينی و بيداری اسلامی» افزود: اين همايش با توافق صورت گرفته با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در 30 محور مهم مرتبط با عاشورا و محرم فراخوان مقاله خواهد داد.

وی افزود: فراخوان اين همايش از ابتدای محرم آغاز می‌شود و تا پايان محرم ادامه دارد و نتايج كنگره در اربعين اعلام می‌شود.

پيمان تصريح كرد: اين همايش در موضوعاتی مانند علل و انگيزه‌های قيام عاشورا، فلسفه آن، نتايج قيام و تاثير آن در دوره‌های مختلف تاريخی و ... برگزار می‌شود و فراخوان آن در خارج از كشور در ميان فعالان شيعه و ساير فرقه اسلامی اعلام می‌شود.

پيمان اظهار كرد: اگر اخلاق و عرفان شيعی ترجمه و به دنيا منتقل شود گوش‌های زيادی تشنه شنيدن آن هستند زيرا فرهنگ شيعه فرهنگ قرآن كريم است.

وی افزود: اگر می‌بينيم بيشتر مردم دنيا پيرو مكاتب مادی هستند چون مكتب اهل بيت(ع) به درستی به‌ آنان معرفی نشده است و اگر به خوبی معرفی شود به علت همخوانی با فطرت انسان‌ها مورد پذيرش قرار می‌گيرد.

رئيس شورای سياستگذاری هيئت و كانون خادم‌الرضا(ع) گفت: بيداری اسلامی فرصت غنيمتی است تا مبلغان و وعاظ ما از اين فرصت بتوانند به نحو احسن بهره‌برداری كنند؛ امروز كام جهان تشنه فرهنگ عاشوراست و مردمی كه احساس ظلم می‌كنند دنبال رهايی هستند و هيچ فرهنگی بهتر از عاشورا نمی‌تواند آنان را سيراب كند.

وی ادامه داد: بايد فعاليت‌های محرم به گونه‌ای باشد كه بيداری اسلامی را تقويت كند.

پيمان با اشاره به تعداد اعضای هيئت خادم‌الرضا(ع) تصريح كرد: هيئت خادم‌الرضا(ع) متشكل از 30 هزار جوان تحصيل‌كرده و باانگيزه است كه بسياری از مديران فرهنگی نيز در اين هيئت عضويت افتخاری دارند.

پيمان، با اشاره به برنامه‌های عاشورايی هيئت خادم‌الرضا(ع) عنوان كرد: امسال مراسم اصلی هيئت و كانون خادم‌الرضا(ع) در شب‌های دهه اول محرم در ورزشگاه شهيد حيدريان برگزار می‌شود.

وی، تاكيد كرد: تعداد افراد شركت‌كننده سال گذشته در مراسم‌های ايام محرم و صفر هيات خادم‌الرضا(ع) به بيش از 20 هزار نفر رسيد.

رئيس شورای سياستگذاری هيئت و كانون خادم‌الرضا(ع) ادامه داد: علاوه بر گروه‌های كثيری از جوانان كه در سالن اصلی ورزشگاه شهيد حيدريان شركت می‌كنند، بسياری از مديران و مسئولان استان قم، بيوت مراجع عظام تقليد و روسای محترم قوا و شخصيت‌های كشوری و لشكری نيز در اين مراسم حضور پيدا می‌كنند. 
 

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir