::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 پنج شنبه  27/10/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

حجت الاسلام شریفی راد

حجت الاسلام حجت الله شریفی راد، مدیر کل تبلیغات اسلامی ایلام با اشاره به اینکه دو سوم از مجموع 500 مسجد استان در مناطق روستایی دایر شده اند، گفت: اقامه نماز جماعت در نوبت های مختلف در بیشتر مساجد این مناطق به علت کمبود روحانی انجام نمی شود.

 مدیر کل تبلیغات اسلامی ایلام اضافه کرد: اقامه نماز جماعت در شمار محدودی از مساجد روستایی استان از طریق جذب روحانیان طرح هجرت صورت می گیرد، 30 نفر از روحانیان اکنون در مناطق روستایی استان ساکن هستند و از حداقل حقوق و مزایا برخوردارند.

 وی تاکید کرد: نماز جماعت در بیشتر مساجد مناطق شهری در مراکز استان و شهرها اقامه می شود.

 مدیر کل تبلیغات اسلامی ایلام بیان کرد: 70 نفر از روحانیانی که با این اداره کل در ارتباط بوده اقامه نماز مساجد شهری را بر عهده دارند.

  حجت الاسلام شریفی راد جذب روحانیان از حوزه های علمیه کشور به ایلام را یکی از نیازهای مهم حوزه فرهنگی و دینی این استان دانست و گفت: در این زمینه همت مسوولان کلان استان برای تامین اعتبار مورد نیاز در حمایت مالی از روحانیان نیاز بوده تا زمینه ها و بسترهای لازم برای جذب روحانی به ایلام بیش از پیش فراهم شود.
 

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir