::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 پنج شنبه  27/10/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

آیت الله حسینی بوشهری

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در گفتگویی در خصوص وظایف مبلغان در ماه محرم گفت : مبلغان و روحانیان باید در سخنرانی های خود کلام خدا و رسول خدا را تبلیغ کرده و در ایام ماه محرم زوایای عاشورا  را از ابعاد مختلف به درستی تبیین و ترویج کنند.
وی بر تغذیه فکری مبلغان تأکید و خاطرنشان کرد: اگر مبلغان گذشت، فداکاری، ایثار، شجاعت، از خودگذشتگی، تواضع و آشنایی با مسائل روز را سرلوحه کار خود قرار دهند دنیای ما مدینه فاضله می‌شود.
آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه محتوای پیام مبلغان باید الهی باشد تصریح کرد: اولویت دادن به نسل جوان، پرهیز از برخورد عامرانه با مردم، حرمت گذاری به هم نوعان و خدا ترسی باید از جمله ویژگی های مبلغان باشد.
وی با بیان اینکه در طول سال باید خوراک مناسب تبلیغاتی برای مبلغ فراهم باشد، بیان داشت: در طول سال باید شرایط لازم برای مطالعه مبلغ و آگاهی وی از مسائل روز و آسیب ها فراهم شود که این امر از سوی سازمان تبلیغات اسلامی انجام می‌شود.
مدیرحوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه مبلغان نباید به خاطر خوش آمدن و رضایت مسئولان سخنرانی کنند، یادآور شد: روحانیان در تبلیغ خود همواره رضای الهی را در نظر گرفته و برای رضایت و خوش آمدن مسئولان و برخی از اقشار مردم سخن نگویند.
این مقام مسئول ادامه داد: امروز شرایط برای شیعه سخت و دشورا است، زیرا که دشمنان اسلام با تمام توان در تلاش هستندکه نام و نشان اهل بیت(ع) و ارزش های ناب معنوی و اسلامی را در جامعه کمرنگ کنند.

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir