::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 پنج شنبه  27/10/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

حجت الاسلام رقیمی

حجت‌الاسلام‌ حسن رقیمی، مدیرکل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگویی کوتاه گفت : اداره‌ کل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی مسئول سازماندهی، اعزام و توزیع مبلغین و خطبیان در محافل مذهبی است و در طول سال این مرکز برنامه‌هایی را برای بهتر برگزار شدن مراسمهای مذهبی و دینی در ۱۷ مناسبت  به عهده دارد.

 وی افزود: تعداد اعزام‌ها که با مشارکت حوزه‌های علمیه انجام می‌شود متغیر بوده و بنا به درخواست اعزام مبلغ از سوی نهادها و مراکز دینی، این مبلغان از ۴ هزار نفر تا بیش از ۶۰ هزار مبلغ در هر مناسبت انجام می‌شود.

مدیرکل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به نزدیکی ماه محرم از مسئولان مراکز مذهبی و هیات‌های مذهبی خواست تمام تلاش خود را همانند سال‌های گذشته معطوف به برگزاری باشکوه آیین‌های محرم کنند و این اداره کل نیز سعی خواهد کرد با اعزام مبلغ به مراسم‌های مذهبی این ایام، در بالا بردن کیفیت این مناسبت‌ها قدمی هر چند کوچک بردارد.

وی با تأکید بر اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در بحث اعزام مبلغ تنها در داخل کشور فعالیت دارد، گفت: هیچ نقطه‌ای در دنیا وجود ندارد که با شروع ماه محرم مسلمانان شیعه و سنی و دوستدار اهل بیت(ع) به نام امام حسین(ع) مجلس و محفل عزاداری و سینه‌زنی برگزار نکنند و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اعزام مبلغان به این مراسمات را در خارج از کشور را بر عهده دارد.

رقیمی تصریح کرد: بیش از ۸۰ هزار هیئت مذهبی فعال در کنار بیش از ۶۰ هزار مسجد در سراسر کشور در مناسبت‌های دینی و آیینی برنامه اجرا می‌کنند که وظیفه اعزام مبلغین و خطیبان این اماکن بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است که این کار با همکاری حوزه علمیه استان‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هر ماه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای آنکه این اعزام‌ها با هدف مشترک و در یک راستا انجام شود سازمان تبلیغات اسلامی به طور مداوم برای بیش از ۱۰ هزار نفر از مبلغان و مبلغات، ائمه جماعات، روحانیون مستقر علاوه بر ارسال جزوات و کتب دوره‌های بازآموزی برگزار می‌کند.

مدیرکل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: همه اعزام‌ها و مبلغان اعزامی دارای پرونده و رتبه تبلیغی هستند و به تدریج همه پرونده‌های مبلغان در یک سامانه تجمیع خواهد شد.

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir