::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 پنج شنبه  27/10/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

حجت الاسلام نعمت اللهی

امام هادي(ع) مظهر فضايل اخلاقي، كمالات نفساني و الگوي حق‌جويان است

 

حجت الاسلام علي نعمت الهي در گفتگويي به مناسبت ولادت امام هادي ( ع) گفت:نقش امام هادي(ع) در ترويج و زنده نگهداشتن تعاليم حقيقي اسلام و مذهب شيعه بسيار حياتي بود.

 

وي اظهار داشت: آن حضرت مانند پدر بزرگوارش حضرت جواد الائمه(ع) در سن کودکي به امامت رسيد با وجود کنترل شديد و دشمني خلفاي عباسي راه پدران خود را ادامه دادند و علاوه بر نشر و گسترش اسلام و مکتب شيعه جعفري، کم کم زمينه را براي ولادت حضرت مهدي (عج) آماده نمودند.

 

حجت الاسلام نعمت الهي تصريح کرد:متوکل عباسي که خليفه وقت در زمان امامت آن حضرت بود، تاب ديدن ارادت و محبت مردم مدينه و مکه را به امام نداشت و از ترس تشکيل جريان هاي مخالف و گرد آمدن افراد در کنار امام هادي(ع)، دستور انتقال ايشان را به سامرا که مرکز خلافت بود داد.

 

اين کارشناس مذهبی افزود: آن حضرت با وجود نظارت شديدي که بر وي اعمال مي شد به خوبي از عهده وظيفه امامت و رسالتي که بر دوش داشتند ،برآمدند و در نهايت خلفاي عباسي نتوانستند وجود ايشان را تحمل کرده و آن حضرت را به شهادت رساندند.

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir