::.پایگاه فرهنگی مذهبی صلات.::
 
 پنج شنبه  27/10/1397   اَللّهُمَ كُنْ لِوَليّك َالْحُجَّة ابْن الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ علی آبائِه فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كلِّ ساعَة ولياً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيناًحتّی تُسْكِنَهُ اَرْضَكَ طَوعاً وَ تُمَتّعهُ فِيها طَويلاً    

حجت الاسلام شکریان

عيد قربان ، روز امتحان الهي و عيد ايمان است

 

 حجت الاسلام ناصر شکريان تبريک روز عيد قربان و دهه ولايت گفت : امتحانات الهي براي همه انسان‌ها وجود دارد و امتحاناتي که خداوند براي حضرت ابراهيم (ع) مقدر فرموده است بسيار سخت بود چرا که يکي از بزرگ‌ترين امتحانات در طول تاريخ امتحان ذبح فرزندش بود که اين پيامبر خدا از آن سربلند بيرون آمد.

وي هدف امتحان الهي را عبور از ناخالص‌ ها بيان کرد و افزود : يکي از دلايل امتحانات الهي اين است که روح انسان رشد کند و به کمال مطلوب و هدف خلقت نزديک شود و هرچه امتحان الهي سخت‌تر و دقيق‌تر باشد، فرد بهتر پرورش مي‌يابد، همان گونه که فلز هر چه بيشتر در آتش قرار گيرد، ناخالصي‌ها بهتر از او جدا شده و آب‌ديده‌تر مي‌گردد. در واقع بايد از خداوند تشکر کنيم که ما را امتحان مي‌کند.

وي عيد قربان را روز امتحان الهي و عيد ايمان بيان کرد و افزود : هدف امتحان الهي براي ابراهيم خليل الله اين بود، قلب او را از مهر و عشق غيرخدا تهي کند و عشق الهي را در سراسر قلب او پرتوافکن سازد .

وي در ادامه اظهار داشت : عرفه فرصت الهي و استثنايي براي پاکيزگي نفس و طهارت روح است تا بشر ظرفيت دريافت فيوضات عيد قربان را به نحو مطلوب فراهم سازد.

شکريان با اشاره به تأثير معنويت در پويايي نشاط در جامعه اضافه کرد : زمينه هاي ايجاد شده در فضاي معنوي عرفه و عيد قربان يکي ارزشمندترين فرصت براي ايجاد نشاط در جامعه است چرا که فطرت انساني مبتني بر باورهاي ديني و معارف الهي شکل گرفته است.

 
پایگاه اطلاع رسانی صلات - ستاد اقامه نماز سازمان صدا و سیما    Email : zekr@irib.ir